Gündem

Eşme Akıncı’nın Kaçırılmasında İki Şüpheli Gözaltına Alındı!

Karaman’ın Ermenek ilçesi, Güneyyurt beldesi’ne bağlı olan , Eşme Akıncı’nın kaybolmasıyla ilgili başlatılan arama çalışmalarının 13. gününde, 2 şüpheli gözaltına alındı.

Eşme Akıncı, 13 gün boyunca jandarma tarafından aranan ve evinin yakınındaki bir ahırın samanlığında bulunan bir kadın olarak ortaya çıktı. Ahır sahibi, samanlıkta gizlenen kadını fark edince hemen yanına gitti. Kadının, kayıp olarak aranan Eşme Akıncı olduğunu anlayan ahır sahibi, durumu hemen kayıp kadının yakınlarıyla birlikte jandarmaya bildirdi. Eşme Akıncı’nın sağlık durumu iyi olsa da konuşmak istememesi üzerine jandarma, bir ambulans çağırarak onu Ermenek Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirmek üzere götürdü.

13 gün sonra sağ bulundu

3 Mayıs 2023 Çarşamba gününden itibaren, Ermenek bölgesinde görevli İl Jandarma Komutanlığı emrindeki Ermenek İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ekipleri, JASAT ekipleri, İstihbarat Unsurları, Arama ve Kurtarma köpekleri ve Polis Dalgıç ekipleri, kayıp şahıs Eşme Akıncı’nın bulunması için arama faaliyetlerini aralıksız bir şekilde sürdürdü.

15 Mayıs 2023 Pazartesi günü saat 20.00 civarında, Güneyyurt Beldesi’nde Yukarı Çağlar isimli bir mevkide bulunan bir binanın ahırında sağ olarak bulunduğu ihbarı alındı. Jandarma ve sağlık ekipleri hemen ihbarın yapıldığı yere giderek kayıp şahsı sağ olarak buldu.

Kayıp şahıs Eşme Akıncı, ilk ifadesinde kendisini saat 00.20 sıralarında tuvaletten döndüğü esnada A.İ. isimli bir şahsın eliyle ağzının kapatıldığını ve içerisinde A.B. isimli başka bir şahsın da bulunduğu bir araca zorla bindirildiğini beyan etti. Bu beyan üzerine A.B. isimli şahıs gözaltına alındı.

A.İ. isimli şahsın yakalanması için İstanbul Eyüpsultan İlçe Jandarma Komutanlığı’na talimat gönderildi. Ayrıca, ATV kanalında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert TV programında da A.İ. şahsının gözaltına alınarak Karaman İli Ermenek İlçesi Cumhuriyet Başsavcılığı’na getirileceği duyuruldu.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Mesajlar