Eğitim

İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri için Seçme Sınavı Düzenlendi

Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokul Bölümü için Seçme Sınavı Yapıldı.

Karaman’daki Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokul Bölümü için Yapılan Seçme Sınavının Sonuçları Açıklandı”

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen başarılı bir sınavla, Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaokul bölümünde gelecek yıl öğrenim görecek kız ve erkek öğrenciler belirlendi. Bu önemli sınava 890 öğrenci katıldı.

Aynı şekilde, Şehit Polis Hakan Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu, Cahit Zarifoğlu İmam Hatip Ortaokulu ve Karaman Hafız İmam Hatip Ortaokulu gibi yabancı dil ağırlıklı eğitim veren okullar için de kayıt yapacak öğrenciler, sınav sonuçlarına göre belirlenecektir.

Sınav sonuçları 5 Haziran 2023 tarihinde okul web sitelerinden açıklanacak ve kayıtlar 19 Haziran 2023 tarihinden itibaren başlayacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Mesajlar