Karaman Haberleri

Karaman için 19-20 Mayıs uyarısı!

Karaman’ın kuzey ve batı kesimlerinde 19 Mayıs Perşembe (bugün) gece başlayacak aralıklı yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar, sabah saatlerinden itibaren bölge genelinde etkili olacak. Kentte, sıcaklık bir anda 10-12 derece birden düşecek

Meteoroloji Karaman ve ilçeleri için 19 Mayıs Perşembe (bugün) gece saatleri itibariyle başlayan ve saat 18.00’e kadar sürecek olan aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. Hava sıcaklığının 10-12 derece kadar düşeceği belirtilirken, vatandaşların ani sıcaklık değişimlerine karşı hazırlıklı olması da istendi.

Meteoroloji Konya 8. Bölge Müdürlüğü tahmin merkezi verilerine göre, Karaman’da 19 Mayıs Perşembe günü parçalı ve yer yer çok bulutlu geçecek. Gece saatlerinden itibaren Karaman’ın kuzey ve batı kesimlerinde başlayacak aralıklı yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, sabah saatlerinden itibaren bölge genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

SOĞUK HAVA KAPIDA

Karaman ve bölgesinde hava sıcaklıklarının 10-12 derece azalarak 24 dereceden, 13 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor. Karaman’da rüzgarın kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette ve yer yer kuvvetlice esmesi bekleniyor.

PERŞEMBE VE CUMA ANİ SICAKLIK DÜŞÜŞÜ BEKLENİYOR

Meteorolojik değerlendirmelere göre Konya’da 19 Mayıs 2022 Perşembe ve Cuma Günleri ani sıcaklık düşüşü bekleniyor.

Meteoroloji işlerinden yapılan açıklamaya göre;

Hava sıcaklıklarının 19 Mayıs 2022 Perşembe ve 20 Mayıs Cuma günleri Bölgede (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde) azalarak, mevsim normallerinin 8 ila 12 derece altında seyretmesi bekleniyor.

22 Mayıs 2022 Pazar gününden itibaren sıcaklıkların artarak tekrar mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Perşembe günü illerdeki en düşük ve en yüksek sıcaklık değerlerinin ise,

Konya 13/16 ºC,
Aksaray 11/19 ºC,
Karaman 10/20 ºC,
Niğde 10/18 ºC derece olması bekleniyor.

Ani sıcaklık değişimlerine karşı hazırlıklı olunması ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı hava tahmin raporlarının dikkatle takip edilmesi önem arz ediyor.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Mesajlar