Karaman Haberleri

Karaman’da bayramda sağanak yağışlar bekleniyor

Ramazan Bayramında bölgede büyük bir bölümünün yağışlı geçeceği, sıcaklıkların bölge genelinde (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde) azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
Yağışların yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış şeklinde ve çoğu zaman öğleden sonraları ve akşam saatlerinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

30 Nisan 2022 Cumartesi günü: Bölge genelinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların Konya’nın kuzeybatı ilçelerinde mahalli olarak güçlü olacağı tahmin ediliyor.

1 Mayıs 2022 Pazar (Arife günü): Bölge genelinin mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

2 Mayıs 2022 Pazartesi (Bayramın 1. Günü): Aksaray, Niğde ve Karaman çevrelerinin parçalı ve oldukca bulutlu, Konya’nın batı ve cenup kesimlerinin mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

3 Mayıs 2022 Salı (Bayramın 2. Günü): Bölge genelinde mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar umut ediliyor.

4 Mayıs 2022 Çarşamba (Bayramın 3. Günü): Karaman çevrelerinin parçalı ve oldukca bulutlu, Konya, Aksaray ve Niğde çevrelerinin ise mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İllerimizde Ramazan Bayramı Süresince Hava Durumu

  • Konya: 5 gün süresince aralıklı mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, günün en yüksek sıcaklığının 19 ila 23 aşama içinde
  • Aksaray: Cumartesi ve Pazar günleri ile Bayramın 2.ci ve 3.cü günleri mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, günün en yüksek sıcaklığının 18 ila 23 aşama içinde
  • Karaman: Cumartesi ve Pazar günleri ile Bayram’ın 2.nci günü mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, günün en yüksek sıcaklığının 22 ila 25 aşama içinde
  • Niğde: Cumartesi ve Pazar günleri ile Bayramın 2.ci ve 3.cü günleri mahalli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, günün en yüksek sıcaklığının 19 ila 24 aşama içinde olacağı tahmin ediliyor.

Başlama-Bitiş Zamanı

  • 29.04.2022 18:00 – 04.05.2022 21:00

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Mesajlar