Kullanıcı Sözleşmesi

Bu sözleşme, Taskalem.com haber sitesinin kullanıcıları (“Siz” veya “Kullanıcı”) ile Taskalem.com (“Biz” veya “Haber Sitesi”) arasında yapılmaktadır. Taskalem.com’u kullanarak aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırsınız:

1. Site Kullanımı

1.1. Taskalem.com, genel ve kişiselleştirilmiş haberleri ve bilgileri sunan bir haber platformudur. Haberleri okuyabilir, yorum yapabilir ve paylaşabilirsiniz.

1.2. Taskalem.com’da yer alan haberler ve içerikler genel bilgilendirme amaçlıdır ve kesinlik, güncellik veya doğruluk taşımaz. Bu nedenle, haberlerin doğruluğunu teyit etmek için başka kaynaklara da başvurmanız gerektiğini kabul edersiniz.

1.3. Sitenin kullanımı için bir hesap oluşturabilirsiniz. Hesap bilgilerinizin güvenliğinden siz sorumlusunuz. Hesabınızın izinsiz kullanımından doğabilecek tüm sorumluluk size aittir.

2. Kullanıcı Sorumlulukları

2.1. Taskalem.com’u kullanırken, yasalara, etik kurallara ve başkalarının haklarına saygı göstermeniz gerekmektedir.

2.2. İçerik paylaşırken veya yorum yaparken, hakaret, iftira, taciz, ırkçılık veya diğer yasa dışı veya ahlaki olmayan eylemleri içeren herhangi bir içerik yayınlamamalısınız.

2.3. Taskalem.com’un sunduğu iletişim araçlarını, diğer kullanıcılara zarar vermek veya spam göndermek gibi amaçlarla kullanmamalısınız.

3. Fikri Mülkiyet Hakları

3.1. Taskalem.com’da yer alan tüm içerikler (haberler, makaleler, görseller vb.), Taskalem.com veya içeriğin sahibi tarafından korunan fikri mülkiyet haklarına tabidir. Bu içerikleri izinsiz kopyalamamalı, dağıtmamalı veya ticari amaçlarla kullanmamalısınız.

3.2. Kullanıcılar, kendi oluşturdukları içerikler için Taskalem.com’a sınırsız, dünya çapında, devredilemez ve telifsiz bir lisans verirler.

4. Veri Gizliliği ve Güvenlik

4.1. Taskalem.com, kullanıcı verilerinin gizliliğini önemsemekte ve gerekli güvenlik önlemlerini almayı taahhüt etmektedir. Veri gizliliği politikamızı okumanızı ve anlamanızı tavsiye ederiz.

4.2. Taskalem.com, kullanıcı verilerini üçüncü taraflarla paylaşmayacak veya ticari amaçlarla kullanmayacaktır, ancak yasal gereklilikler veya mahkeme kararları doğrultusunda bu verileri açıklamak zorunda kalabilir.

5. Değişiklikler ve Sonlandırma

5.1. Taskalem.com, kullanıcı sözleşmesini dilediği zaman değiştirme veya güncelleme hakkını saklı tutar. Değişiklikler, yayınlandığı anda geçerli olacaktır. Sözleşme değişikliklerini düzenli olarak kontrol etmeniz önerilir.

5.2. Tarafınızdan, Taskalem.com’u kullanmayı durdurma veya hesabınızı silme hakkınız bulunmaktadır. Hesabınızı silmeniz durumunda, kişisel verileriniz gizlilik politikamıza uygun olarak işlenecektir.