Karaman Haberleri

Meteoroloji saat verdi! Karaman’a Şiddetli Fırtına ve Yağmur Gelecek

Karaman’da günlerdir kuvvetli yağış uyarısı yapılan gün geldi! 24 Haziran Cuma (bugün) öğleden sonra ve akşam saatlerinde Karaman kent merkezi ve güneyinde kuvvetli yağış ve fırtına bekleniyor. Bölgede ani sel, su baskını, dolu, yıldırım.. uyarıları yinelendi

Karaman Valiliği Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün tahmin ve uyarılarını paylaştı. Karaman’da 24 Haziran Cuma (bugün) öğleden sonra ve akşam saatlerinde Karaman kent merkezi ve güney ilçelerde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara dikkat çekilerek vatandaşlar, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı uyarıldı.

METEOROLOJİ KARAMAN İÇİN SAAT VERDİ

Meteoroloji Karaman için saat verdi ve şiddetli yağmur ve fırtınanın etkili olacağı ilçeleri şöyle sıraladı:

24 Haziran 2022 Cuma /bugün) öğleden sonra saat 14.00 civarlarında balaması beklenen yağışlar 22.00’a kadar etkili olacak.

TÜM KARAMAN YAĞIŞLI,

Karaman kent merkezinde ve ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak etkili olacak. Söz konusu ilçelerdeki vatandaşlar, ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalara karşı uyarıldı.

Karaman’da bugün hava çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Kentte hava sıcaklığının 3 ila 5 derece azalarak 16-25 derece aralığında olması bekleniyor.

Karaman’da rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden orta kuvvette ve kuvvetlice, yağış anında 40-60 km/saat hızında yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji 8. Konya Bölge Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda, şu ifadeler kullanıldı:

24 Haziran 2022 Cuma günü öğleden sonra ve akşam saatlerinde Karaman kent merkezi ve güneyi ile Konya ve Niğde’de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yağış Miktarı Tahmin Haritası

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Mesajlar