EğitimKaraman Haberleri

Öğrencilere müjde! Yaz tatili öncesi sevindiren haber

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Yaz tatili öncesi öğrencilerin hoşuna gideceği bu haber, ülkemizdeki 18 milyon öğrenciyi yakından ilgilendirmekte.

Ramazan Bayramı tatili sonrası öğrencilerin beklediği 3 aylık tatilin zamanı netleşti. Bununla beraber telafi eğitimlerinin olup olmayacağı da kesinleşti. Öğrenciler için oldukça sıkıntılı bir imtihan maratonu olsa bile gene de bu haber için sevinçten havaya uçmuş durumdalar. Yeni takvim yılını açıklayan Ulusal eğitim bakanlığı, öğrencileri ve öğretmenleri yakından ilgilendirmekte olan tatil planını sundu.

Okullar ne vakit tatile girecek?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut özer, devamlı olarak yüz yüze eğitimini korumak için çaba sarfeden ve geldiği dönemden bu yana da bu uygulamayı yürürlükte tutmaya çalışan bakan olarak dikkatleri çekmişti. Yeni yapılan açıklamalar ile yaz okulu döneminde de yüz yüze eğitim devam edilebilir. Sadece okulların ne vakit tatile gireceği de kesinleşti.

Milli Eğitim Bakanlığı, yayınladığı takvim yılı ile birlikte 18 milyon öğrencinin ne vakit tatil yapacağını kesinleştirdi. Açıklanan takvim yılına bakılırsa okullar, 17 haziran 2022 tarihinde tatile girecek. Bununla beraber 2022 – 2023 eğitim ve öğretim yılınında Eylül ayında başlayacağı bildirildi. Tüm bunlar ile beraber yaz okulu programının yapılıp yapılmayacağı kati değil. Sadece bir yaz okulu programı yapılırsa, bu eğitimler de normal dönemde olduğu gibi aynı şekilde yüz yüze devam edecek.

Yaz okulu programı var mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, okulların ne vakit tatile gireceği konusunda bilgilendirmeleri yayınladı. Bununla beraber öğrenciler ve öğretmenlerin kafasında, yaz okulu programlarının olup olmayacağı ve telafi eğitimlerinin ne vakit yapılacağı soruları yer almakta. MEB tarafınca yayınlanmış olan takvime baktığımızda, okulların 17 Haziran 2022 tarihinde tatile girdiğini görüyoruz. Sadece bu takvim içinde herhangi bir telafi eğitimi ya da yaz okulu programı bildirilmemiş.

MEB takvim yılı

Milli Eğitim Bakanlığı, 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının genel takvimini paylaştı. Gösterilen takvime göre de 17 Haziran 2022 tarihinde, Milli Eğitim Bakanlığı kontrolünde olan tüm eğitim kurumları tatile girecek. tabii ki bu tatili eğitim görenler benzer biçimde eğitimciler de beklemekte.

MEB’in yayınladığı eğitim öğretim yılı takvimi şu şekildedir:Öğrencilere müjde! Yaz tatili öncesi sevindiren haber

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Mesajlar