Gündem

Şırnak’tan acı haber, üç askerimiz şehit düştü

Bugün gerçekleştirilen arazi araması sırasında, bir mağarada sıkışan bir terörist grubuyla sıcak temas sağlandığı bilgisi verilmişti.

İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, çıkan silahlı çatışma sonucunda iki teröristin silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiği belirtilmiştir. Operasyon kapsamında toplamda üç terörist etkisiz hale getirilmiştir. Maalesef, operasyonda 2 jandarma personeli şehit olmuş, 1 güvenlik korucusu ve 1 jandarma personeli ise ağır yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı personellere acil şifalar diliyoruz. Bölgedeki operasyonlar devam etmektedir. dendi

İçişleri Bakanlığı, teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan jandarma personelinin şehit olduğunu ve operasyonun şehit sayısının 3’e yükseldiğini açıkladı.

Bestler Dereler bölgesinde gerçekleştirilen operasyona Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı ve Şırnak İl Jandarma Komutanlığı liderlik etmekte olup, J-SİHA, Atak taarruz helikopterleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı desteğiyle jandarma özel harekat (JÖH), jandarma komando ve güvenlik korucuları da operasyona katılmıştı.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Mesajlar