Taşkale Haberleri

Tarihi Köy Taşkale’nin eksikleri giderilmeye devam ediyor!

Karaman merkeze bağlı Taşkale Köyü, tarihi ve doğa harikası mekanlarıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.Tarihi Köy Taşkale'nin eksikleri giderilmeye devam ediyor!

Mustafa Kemal Atatürk’ün ata yurdu olan otantik kent Taşkale köyü, sınırları içerisinde bulunan Bizans İmparatorluğu döneminde savunma amaçlı kullanıldığı tahmin edilen Manazan Mağarası, 200 yıl önce yontularak yapılan tahıl ambarları, astım, bronşit ve kalp yetersizliği gibi hastalıklara iyi geldiği bilinen, sarkıt, dikit ve traverten havuzlarından oluşan doğa harikası İncesu Mağarası’yla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.Tarihi Köy Taşkale'nin eksikleri giderilmeye devam ediyor!

İncesu ve Manazan Mağarasında Onarım Yapıldı

Karaman Valiliği’nin himayesinde İl Özel İdaresi tarafından İncesu ve Manazan Mağaralarında mekân aydınlatmaları, wc, otopark, 7/24 kamera sistemi bakım-onarım çalışmaları yapıldı.Tarihi Köy Taşkale'nin eksikleri giderilmeye devam ediyor!
Öte yandan kalkınma ajanslarıyla birlikte İncesu ve Manazan Mağaraları ile ilgili çeşitli projelerin üzerinde çalışılırken, turizm canlı tutabilmek için de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.Tarihi Köy Taşkale'nin eksikleri giderilmeye devam ediyor!

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Mesajlar