Karaman Haberleri

Vali Akkoyun: “İhmal varsa gereğini yaparız”

Karaman’da faaliyet gösteren bir kreşin penceresinden düşüp yaralanan çocuk olayı ile ilgili Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, “İhmal varsa gereğini yaparız” açıklaması yaptı.

Geçtiğimiz gün yaşanan olayda Karaman’da faaliyet gösteren bir kreşin penceresinden düşerek yaralanan çocuğu kreş yetkililerinin sağlık personeline vermek istemediği iddiaları Vali Akkoyun’a soruldu. Konuyla ilgili tahkikat başlatıldığını duyuran vali Akkoyun, çocuğun sağlık durumunun iyi olduğunu vurgulayarak yaşanan olayda ihmalin olup olmadığının araştırıldığını söyledi.

Akkoyun gazetecilerin konuyla ilgili sorusuna şöyle cevap verdi;

“Kreşle ilgili inceleme başlatıldı, soruşturmanın sonucuna göre gereği yapılacak. Bir ihmal söz konusu ise sorumlular cezasını çekecek. Burada önemli olan çocuğumuza birşey olmaması. Tahkikatın sonucuna göre gereğini yaparız. Amacımız ceza vermek vermemek değil işin doğrusunu anlayıp gereğini yapmaktır. Olayı görelim kararımızı vereceğiz. Teselimiz çocuğun sağlık durumu iyi, sağlık ekiplerinden bilgi aldım. Tabi bu birşey yapmayacağız anlamına gelmez.”

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Mesajlar